Новини

"Кібербулінг: поняття, протидія, відповідальність" - тема відеоуроку, який підготувала та провела практичний психолог Галина Ганкевич з учнями Нижанковицький професійний ліцей

опитування.pdf

У Нижанковицькому професійному ліцеї спорт займає чільне місце. 19 березня відбулися змагання з армреслінгу серед хлопців та серед дівчат, організовані керівником фізвиховання Сергій Гнатик . Охочих позмагатися було чимало. Захоплювала впертість, сила волі та жага перемоги нашого молодого покоління. Найкращими серед кращих стали учениця групи П-2 Валерія Бахівська та учень групи М-12 Роман Сливар. Вперед до нових перемог! Дякуємо ЗСУ за можливість вчитися та відпочивати! 

Учениця групи П-2 Нижанковицький професійний ліцей Вікторія Долик взяла участь в обласному фестивалі-конкурсі "Україно, Україно, серце моє...", присвяченому 210-річниці від дня народження Тараса Шевченка. 

video-e89a15943d53d7fccb0f7ce3fa28b819-V.mp4

Відкрий для себе Шевченка...

З такою метою вихователька Нижанковицький професійний ліцей Ганович І. А. організувала та провела ретроспективний перегляд фільмів про Кобзаря з учнями, які проживають у гуртожитку.


З нагоди відзначення 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в Нижанковицькому професійному ліцеї відбувся літературно-музичний захід "Кобзарева струна не вмирає, у безсмертя шляхи проложила", організований викладачкою української мови Войтович М. М. та керівником гуртка Петро Волошин .

Вклоняємося перед образом видатного УКРАЇНЦЯ, який своїм життям, своєю наскрізною українською вдачею, своїм безсмерним словом є прикладом невтомного борця за волю, правду і свободу.


Традиційно у перші дні березня згадуємо Тараса Шевченка та читаємо його пророчі слова... 

IMG_0096.mp4
IMG_20240319_114225_883.mp4
video-46ae484b79b92daf3111292d14f9b348-V.mp4
video-770588841abf68db9e7477e6c81254f4-V.mp4

Реєстрація для участі в НМТ-2024 розпочалася 14 березня і триватиме до 11 квітня 2024 року!

Детально процедуру реєстрації для участі в НМТ описано на сторінці «Що потрібно знати про реєстрацію на НМТ», що є на сайті УЦОЯО 

https://testportal.gov.ua/nmt-2024-shho-potribno-znaty-pro-reyestratsiyu/

https://testportal.gov.ua/nmt-2024-shho-potribno-znaty-pro-reyestratsiyu/

БРАМА- ОНЛАЙН ВАРТА УКРАЇНИ

Діяльність проєкту Брама направлена на захист медіа простору  від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації

 

Чому БРАМА?

Брама - це ворота, які захищають від не

безпеки та закривають  нас від негативного впливу. 

В історії людства Брама виконувала найважливіші соціальні функції, одна з яких – оборонна, як захищені в’їзди в міста, фортеці, замки, садиби, на мости і шляхи. У середньовіччі Брама уособлювала все місто як захищену спільноту, що відображено в міській геральдиці багатьох українських міст, таких як: Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Рівне, Херсон та інших.

ПРОБЛЕМА

Війна відбувається не лише за територіальну цілісність, а й за інформаційний простір. Російська інформаційна експансія посилилась з початком повномасштабного вторгнення. Тобто, росіяни намагаються досягти власних національних інтересів методом беззбройного проникнення в інформаційну сферу.

Несвідоме споживання інформації та недостатній рівень інформаційної грамотності стали передумовами спільної для всіх українців проблеми – засилля ворожої пропаганди та фейків. Дезінформація в мережі негативно впливає на свідомість людей та хід війни в цілому, тому користувачі мережі Інтернет мають завжди бути обачними та вміти розпізнавати фейки, пропаганду та дезінформацію.

Щоденно, гортаючи стрічку у своїх соціальних мережах та месенджерах ми натикаємось на інформацію, яка на нашу думку є неправдивою або небезпечною. У свідомої людини виникає природнє бажання прибрати таку інформацію із медіа простору або заблокувати її поширення.  

УНІКАЛЬНІСТЬ

Ми перейшли від мрій до дій, та вирішуємо проблему кількісно та якісно. 

КІЛЬКІСНО зменшуємо медіаприсутність росіян. Ініціатив, які б вирішували проблему протистояння пропаганді, немає. В 2022 існували подібні проєкти в Telegram та Facebook, але, на жаль, припинили свою діяльність. Наша унікальність – це наявність бази ворожих ресурсів, можливість виявлення осередків пропаганди та їх блокування.

ЯКІСНО ми вчимо виявляти і недовіряти ворожому контенту.

Ми не займаємось ДДОС атаками, або іншими діями які потребують спеціальних знань та навичок, або спеціалізованого програмного забезпечення. Наразі є подібні ініціативи, але ми вважаємо за потрібне підсилити їх. Освітня частина проєкту спрямована, перш за все, на задоволення потреб учасників нашої спільноти та утримання їх мотивації на систематичне виконання дій з блокування. 

Для того, щоб бути частиною проєкту, користувачам достатньо мати мобільний телефон або компʼютер, та трохи часу, який користувач готовий приділити для важливої справи. 

РІШЕННЯ 

Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вирогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною «BRAMA». 

Діяльність проєкту Брама направлена на захист медіа простору  від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації,  протиправного та забороненого контенту. Також, метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет.

Що ми пропонуємо учасникам:

Також, ми пропонуємо нашим учасникам розважальний контент, який дозволить трішки відволіктись від виконання завдань та порадіти разом із нами успіхам українських військових та недолугим вчинкам нашого спільного ворога. 

ДОСЯГНУТІ РЕЗУЛЬТАТИ

На сьогодні в рамках проєкту функціонує Телеграм бот, який накопичує лінкі на джерела що необхідно заблокувати, телеграм канал де публікуються лінки для блокування спільнотою, Вайбер спільнота, та сторінки в соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм.

З початку діяльності нашого проєкту, користувачі надіслали понад 140 тис. лінків на джерела, які на думку користувачів необхідно заблокувати.

Станом на січень 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно із статистики – роботи ще дуже багато і ми потребуємо допомоги нових небайдужих і активних учасників.

ЯКЩО ТИ НЕ МОЖЕШ ДОНАТИТИ СВОЇМИ СИЛАМИ АБО ФІНАНСАМИ, ТО МИ МОЖЕШ ДОНАТИТИ СВІЙ ЧАС!


Учні Нижанковицького професійного ліцею Будзінський Богдан, Герчук Павло та Семчишин Валентин взяли участь у зональних змаганнях з настільного тенісу, які відбулися у Турці. В турнірі змагалися представники Самбірського ПЛ, Погірцівського ВПУ, Боринського ПЛ народних промислів і ремесел і Нижанковицького ПЛ. В результаті - почесне друге місце, перемогу здобули господарі змагань. Дякуємо учасникам та керівникові фізвиховання Сергій Гнатик за високі результати! Вперед до нових успіхів! Пишаємося вами !

СЛАВА УКРАЇНІ!


Учні Нижанковицького професійного ліцею Вікторія Долик та Павло Герчук разом із керівником гуртка Петро Волошин взяли участь у різдвяно-новорічній програмі «Коляда єднання» з нагоди Дня Соборності України у Львівському державному Палаці естетичного виховання учнівської молоді.

Дякуємо за підтримку учнівській профспілці та її керівниці Наталі Ноджак!


1 грудня -  всесвітній день боротьби з ВІЛ та СНІД.

Ми живемо в суспільстві, де невід’ємною реальністю є епідемія ВІЛ – інфекції та СНІДу.Учні Нижанковицького ліцею сьогодні з’ясували що це за захворювання, як воно передається і як не передається, як зробити безпечним життя у світі, де є ВІЛ.


video-75b45db31919f51633f13deeb5f830d3-V(1).mp4

Майбутні перукарі та манікюрники, учні Нижанковицького професійного ліцею, разом із наставницею Савкою Л. Я. взяли участь у ювілейному ХХV фестивалі «Галицький талант» у якому змагалися 500 здобувачів освіти з 15 закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівської та Тернопільської областей.

  Учасники фестивалю були нагороджені подяками та дипломами за участь у святі.

  Бажаємо вам успіхів у обраній професії!


Про Голодомор вустами і серцями учнів Нижанковицького професійного ліцею.

  Ніколи не забудемо...


Майбутній тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва учень групи М -31 Семчишин Валентин взяв участь у ІІ етапі обласного конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти.

Конкурс проходив у Червоненському вищому професійному училищі. Після урочистого відкриття учні розпочали виконання теоретичних та практичних завдань.

Свої знання вони продемонстрували під час тестування на комп'ютері з таких предметів: трактори, сільськогосподарські машини, слюсарська справа, матеріалознавство, охорона праці, правила дорожнього руху.

Практичний тур передбачав проведення ТО-1 трактора МТЗ-82, запуск основного двигуна Д-240 трактора МТЗ-80, практичне водіння трактора МТЗ-80 на трактородромі: водіння трактора «вісімкою» та під'їзд трактора при рухові заднім ходом до причіпного знаряддя.

   Дякуємо Валентин Семчишин за гідне представлення Нижанковицького професійного ліцею та бажаємо знайти себе в обраній професії! Подяка майстрові виробничого навчання  Іван Писко за наставництво!


Команда Нижанковицького професійного ліцею «Олімп» взяла участь в обласному чемпіонаті інтелектуальної гри « Брейн-ринг».  Дякуємо нашим розумникам Павлу Герчукові, Віталію Куцолапу, Юлі Гритчак, Василині Мовчко за гідне представлення нашого ліцею! Особлива подяка тренеру команди Гельжинській Ользі Володимирівні! Вперед до нових звершень! 

24 жовтня керівником фізвиховання Нижанковицького професійного ліцею  Гнатиком С. В. за сприяння учнівської профспілки під керівництвом вихователя Ноджак Н. І.  було організовано та проведено традиційне щорічне свято «Козацькі забави».

  Цей день став святковим і пам‘ятним для всього колективу! Під звуки козацького маршу команди вишикувалися у стрій. Ведучі привітали усіх, побажали здоров‘я і сили,  успіхів  у збереженні найвищих цінностей людини, народу, Батьківщини.  Було зазначено, що саме слово «козак» - синонім до словосполучення «вільна  людина». Це - воїн, який захищає рідну землю, свободу та честь свого народу. Така позиція властива кожному українцеві, адже по їх жилах тече кров цих сильних , відданих неньці Україні, героїв. З вітальним словом до усіх поисутніх звернувся в. о. директора Сенейко В. М. та побажав учасникам мужності, сили, винахідливості та жаги до перемоги! У програмі був конкурс патріотичної пісні, бо пісня супроводжувала козаків завжди: і в поході, і на привалі. Після цього команди продемонстрували свою вправність, завзятість і витримку у спортивних конкурсах. В цей час готувалася козацька картопля на вогні, бо справжні козаки і козачки - ситі і задоволені!

  Судді уважно слідкували за дійством і визнали переможцями спортивних конкурсів групу механізаторів першого курсу М-11, у конкурсі патріотичної пісні найкращою була група перукарів П -2. А якою смачною виявилася козацька картопля, приготована з турботою і любов‘ю!  Ніхто не залишився голодним, а найбільшу кількість присутніх нагодували перукарі, тому й здобули чільне місце!

 Найкращі отримали солодкі призи й грамоти, а усі присутні - море позитиву та енергії!

  Окрім цього відбувся благодійний збір коштів для потреб місцевої команди «Комарашки», які невтомно плетуть сітки нашим захисникам!

  Такі заходи ламають стереотипи про пасивність нашої молоді, дають можливість відчути свою силу і стійкість, побороти певні страхи, комплекси. Після їхнього проведення учні починають собою пишатися, вчаться працювати в команді, намагаються вдосконалюватися.

  А завершенням свята стала товариська футбольна гра між учнями та працівниками ліцею!

 Дякуємо ЗСУ за можливість вчитися і працювати!

  Все буде Україна!


Фізичній підготовці у Нижанковицькому ліцеї приділяють велику увагу, тому що спорт - кращий друг здоров‘я, джерело мотивації та позитивних емоцій, які особливо тепер потрібні для фізичного та психічного здоров‘я нашим хлопцям та дівчатам.

  Саме під таким гаслом в ліцеї відбулися змагання з футболу між учнями І курсу, викладачами, майстрами, адміністрацією.

 Дякуємо керівнику фізвиховання Гнатику С. В. і викладачу Натязі Я. Б. За організацію змагань, за настрій іпозитивні емоції!


Платіжна безпека: основні поради від Кіберполіції


Не розголошуйте всі реквізити платіжної картки та контролюйте рух коштів на рахунку Банк по телефону може запитати перші 6 та останні 4 цифри платіжної картки. Для отримання платежу на картку достатньо повідомити лише16-значний номер картки.

Перераховуйте необхідну суму з основної картки на віртуальну перед здійсненням покупки. Віртуальну картку також можливо додати і до гаманців Apple Pay, Google Pay. Не переходьте за посиланнями від незнайомців! Шахраї розсилають шкідливі посилання в месенджери, смс, e-mail для зараження пристроїв вірусом, викрадення персональних даних, секретних карткових реквізитів, для переходу на фішингові або інші шахрайські ресурси.

Отримали посилання від друга – не поспішайте на нього клікати. Шахраї могли отримати доступ до акаунта друга. Спершу зателефонуйте другу та запитайте, чи справді посилання від нього.


Не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих та підозрілих сайтах

Звертайте увагу на протокол сайту http – це ненадійний протокол, це означає, що сайтом користуватися не можна https – потрібно продовжити перевірку сайту Також рекомендується додатково перевірити посилання сумнівних сайтів:

Схема шахрайства може бути абсолютно новою або добре прихованою. Тому, крім перевірки сайту на сайті Кіберполіції в розділі "Стоп фрауд" та сервісі Асоціації "ЄМА" CheckMyLink, проводьте також власну перевірку. Якщо ви випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті, негайно телефонуйте до банку за номером, зазначеним на звороті картки. Якщо ви стали жертвою шахраїв, напишіть заяву до Кіберполіції за цим посиланням або повідомте про ваш випадок за номером телефону – 0 800 505 170. Захистіть свої акаунти двічі


1. Створіть складний пароль до електронної пошти, соціальних мереж та інтернетбанкінгу. Складний пароль може містити:

2. Установіть багатофакторну автентифікацію.

Багатофакторна автентифікація – це, коли для входу до акаунта, крім логіна та пароля, потрібно ввести код підтвердження, що приходить на смартфон, електронну скриньку або у відповідний додаток. Налаштування багатофакторної автентифікації на прикладі інстаграму за посиланням.

Надійно зберігайте та не розголошуйте свій пін-код! Змінюйте пін-код до картки:

#ШахрайГудбай! #Кіберполіція #БезпекаДаних


Проект Кіберполіції «StopRussia|MRIYA!


Проект MRIYA – це ініціатива з протидії російським окупантам в медіа-просторі, блокуванню ресурсів шахраїв та ресурсів, за допомогою яких здійснюється збут наркотичних речовин.

На сьогодні, це найбільша спільнота, яка успішно блокує та протидіє російській агресії в Інтернеті. Екосистема «МРІЯ» створена для об’єднання проектів, які розроблені у синергії Кіберполіції України та волонтерів, зокрема:

 Канал «StopRussia | MRIYA» https://t.me/+rPL5V0CMx0NlOTky

Канал - це головна інструкція та засіб комунікації з підписниками щодо блокування, а також платформа, де щоденно та систематично надаються онлайн-завдання для підписників, актуальні новини та свіжа інформація, у тому числі навчальні матеріали по кібергігієні та протидії шахрайству.

 

Бот «StopRussia | MRIYA» https://t.me/stopdrugsbot

Приймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються модераторами та відправляються на блокування в Телеграм-канал. У розділі «Надіслати скаргу на ресурс» - кожен може долучитися до блокування ресурсів окупанта.

 

Проєкт «МРІЯ» - став сильною ініціативою протидії російській пропаганді в медіа-просторі.

Проте війна все ще триває. І це стосується кожного з нас.

Саме ти можеш пришвидшити спільну перемогу!

Скануй QR-код та долучайся до ініціативи!


Захід щодо протидії  шахрайству 

Війна в Україні стала підґрунтям для поширення шахрайських схем, заснованих на вразливому емоційному стані та зловживанні вашою довірою.
При цьому кмітливість шахраїв виходить за рамки вже добре знайомих українцям афер, тож з’являються нові способи ошукування.
Національна поліція України розповідає про найпоширеніші схеми шахрайств та основні правила безпеки, які допоможуть викрити аферистів.

Продаж дешевих товарів«з рук в руки»

Якщо незнайомі люди прийшли до вас і пропонують купити дешеві товари – будьте насторожі. Це можуть бути шахраї! у такий спосіб вони намагаються дізнати- ся, де ви зберігаєте свої заощадження, а потім непомітно для вас викрасти гроші.

Пам’ятайте: «безкоштовний сир – тільки в мишоловці».

Що робити?

«Грошова реформа»

Якщо до вас навідаються незнайомці і скажуть, що у зв’язку з проведенням грошової реформи треба замінити старі купюри на нові, знайте: це -100% шахраї. У такий спосіб вони намагаються привласнити всі ваші заощадження.

Що робити?

«Дзвінки від імені представників банків»

«Вашу карту заблоковано», «з вашого рахунку хочуть списати гроші», «нові правила під час воєнного стану» – зловмисники, які представляються співробітниками банку, використовують різні способи, аби отримати доступ до ваших банківських карток.
Як тільки невідомі просять надати номер картки, пін-код, кодове слово, тризначний номер на звороті картки і термін її дії або ж ввести пароль, який надійшов у CMC, знайте: це – шахраї.
Пам’ятайте: навіть в умовах війни справжні співробітники банку ніколи не запитують таку інформацію.

Що робити?

Якщо вам телефонують (часто вночі або вранці) та повідомляють, що родич потрапив у біду, і просять передати гроші – це шахрайство. Зловмисники можуть видавати себе за сина/дочку,
онука/онучку, які начебто потрапили у біду (скоїли ДТП, опинилися у поліції тощо). П можуть представлятися лікарями або поліцейськими і пропонувати свою допомогу у вирішенні «проблеми» за винагороду, яка може станови-ти від тисячі до десятків тисяч гривень, а інколи –
навіть кілька тисяч доларів СШР.
Пам’ятайте: так діють шахраї!

Що робити?

«Соціальні виплати під час війни»

«Під час війни ви можете отримати соціальну допомогу» найчастіше шахраї надсилають смс-повідомлення про отримання різноманітних виплат від органів влади або благодійних фондів та просять надати таку інформацію: ваші анкетні дані, номер картки, пін-код, кодове слово, тризначний номер на звороті картки і термін її дії.
Пам’ятайте: назвавши ці дані, ви надаєте шахраям доступ до вашого рахунку, тож вони можуть вкрасти всі ваші заощадження.

Що робити?

Виграші призів (авто,побутова техніка)

«Ви виграли автомобіль або побутову техніку»- не поспішайте виконувати всі настанови незнайомців. Зазвичай у надісланому смс вказаний номер, за яким можна отримати детальну інформацію. Коли телефонуєте, вам розповідають умови, які потрібно виконати, щоб отримати «приз». Як правило, вам пропонують сплатити 1% від вартості виграного товару. Але як тільки ви це зробите, незнаймці перестають виходити на зв’язок і зникають.

Пам’ятайте: так діють шахраї!

Що робити?



В рамках щорічного Тижня безпеки дорожнього руху в Нижанковицькому професійному ліцеї викладач ПДР Комаровський С. З. провів пізнавальний захід «Безпечна дорога додому», спрямований на попередження дорожньо-транспортного травматизму. 



Нижанковицький професійний ліцей продовжує знайомити школярів регіону з можливостями отримання професійної освіти. У середу, 10 травня до нас завітали учні закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с. Боневичі.